12 Mart 2018, Pazartesi 07:11

"Şehitler diyarı" Kars'ın Sarıkamış ilçesinde vatandaşlar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'e yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla Türk bayraklarıyla donattıkları araçlarıyla konvoy düzenledi.

 

 

Otomobillerine Türk bayrağı ve şehitlerin fotoğraflarını asan vatandaşlar, Halk Eğitim Merkezi önünde bir araya geldi.

Korna çalarak şehir turu atan konvoydakiler daha sonra Yukarı Sarıkamış Şehitliği'ne ulaştı. Konvoya katılanlar, burada İstiklal Marşı okudu ve "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları attı.

Konvoya katılanlardan Ayhan Kaya, Zeytin Dalı Harekatı'nda görevli askerlere destek için böyle bir organizasyon yaptıklarını belirterek, "Şehitler diyarı Sarıkamış, her zaman şehitlerin duasıyla anılan bir şehirdir." dedi.

Tüm şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Kaya, "Bu vesile ile buradan bütün dünyaya Türk'ün birliğini, dirliğini, vatanının bölünmezliğini haykırarak, son nefesimize kadar bu vatan yolunda olacağımızı tekrar bildirmiş olduk. Vatanımızın, bayrağımızın yanında olacağız. Nefer olarak çok çalışıp ülkemizi yücelteceğiz. Allah Türk ordumuzun yar ve yardımcısı olsun." diye konuştu.

Vatandaşlar daha sonra Yukarı Sarıkamış Şehitliği'nde tüm şehitler için dua etti.


Bu Haberin Manşeti :

Sarıkamış'tan Mehmetçik'e destek konvoyu
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Serhat Tv'nin mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Serhat Tv de daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git