02 Ekim 2018, Salı 07:26

Kars’ta, polis okul önlerinde kuş uçurtmuyor. Okulla ilgisi olmayan vatandaşlar ise okul önlerinden uzaklaştırılıyor.

 

 

Kars Asayişten Sorumlu Emniyet Müdür yardımcısı İbrahim Ethem Öztürk Gazi Ahmet Muhtar Paşa (GAMP) Caddesi üzerinde okulların çevresinde bulunan çocuk parklarında oturan okullarla ilişkisi bulunmayan vatandaşları parktan ve okul çevresinden uzaklaştırdı. Müdür Yardımcısı Öztürk burası okullar bölgesi parkta oynayan çocuğunuz yoksa lütfen bu bölgeden ayrılın uyarısı yaparak park içerisinde dolaşan gençleri uzaklaştırdı.

Kars İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince de sık sık yapılan uygulamalarda okulların çevresinde, okulla ilişkisi bulunmayan kişilerin üst araması ve GBT sorgulamaları da sık sık yapılıyor. Okul önlerinin uyuşturucudan temizlenmesi amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, okul müdürleri ve öğrencilere de el broşürleri zaman zaman dağıtılıyor. Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Kars’ta göreve başladığı günden itibaren özellikte sokaklara dönük yaptırdığı uygulamalarla dikkatleri çekti. Emniyet Müdürü Bitirik’in talimatıyla uyuşturucuyla mücadele kapsamında okul önlerinde, metruk binalarda, park ve bahçelerde şüpheli kişiler üzerinde sürekli uygulama yapılıyor. Özellikle ders saatlerinde okulda olmayan ve parklarda bulunan öğrencilerde ailelerine bilgi verilmek suretiyle okullarına götürülüyor. Cadde, sokak, park ve okul önlerinde görev alan polis ekipleri, buralarda meydana gelecek olaylarında önünde geçiyor. Kars İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, uygulamaların aralıksız devam edeceği öğrenildi.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, masa ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar ve açık hava

 

 


Bu Haberin Manşeti :

Polis okul önlerinde kuş uçurtmuyor
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Serhat Tv'nin mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Serhat Tv de daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git