04 Kasım 2011, Cuma 11:47

1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda savaşa katılan ve yaralandığı için gazilik unvanı alan 58 yaşındaki 2 çocuk babası Erdal Ermutlu, Kars’ın Çalgavur Köyü’nde düzenlenen askeri törenle toprağa verildi.

Gazilik madalyası sahibi Erdal Ermutlu 1 yıl önce yakalandığı amansız hastalıktan dolayı tedavi gördüğü İstanbul Vatan Hastanesi’nde önceki gün hayata veda etti

 

Dün, karayoluyla ailesiyle birlikte Kars’a getirilen Erdal Mutlu’nun cenazesi yüzlerce araç konvoyu eşliğinde doğup büyüdüğü Merkez Çalgavur Köyü’ne götürüldü.

 

Akrabalarının, sevenlerinin ve dostlarının akın ettiği cenaze töreninin yapıldığı Çalgavur Köyü’nde bin civarında vatandaşın duaları eşliğinde köy mezarlığına götürüldü. Yakınlarının ve dostlarının gözyaşları eşliğinde kabristana götürülen Erdal Mutlu’nun cenazesini mezarlık girişinde askeri tören mangası karşıladı. Kars Muharip Gaziler Dernek Başkanı Yüksel Öztürk’ün girişimleriyle bir gazinin ilk kez askeri manga tarafından karşılanması duygulu anların yaşanmasına neden oldu. Cenaze, askeri manganın saygı duruşu sırasında çocukları, kardeşleri ve sevenlerinin omuzlarında bekletildi.

 

Törende bir konuşma yapan Kars Muharip Gaziler Dernek Başkanı Yüksel Öztürk, merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileklerinde bulundu.

 

Erdal Ermutlu’nun cenazesi daha sonra Kur’an-ı Kerim ve duaların okunmasının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

 

Öte yandan merhum Erdal Ermutlu, oğulları Mahir ve Şahin’e taziyeye gelen tüm dostlarıni yedirip, içirip, hürmet etmeleri vasiyetinde bulunduğu öğrenildi.

 

Tacettin DURMUŞ


Bu Haberin Manşeti :

Kıbrıs Gazisi askeri törenle toprağa verildi
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Serhat Tv'nin mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Serhat Tv de daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git