01 Ekim 2018, Pazartesi 06:41

Yapılan denetimlerde cezai işlem görmemek için sürücü ve yolcular da emniyet kemeri takıyor.

 

 

İçişleri Bakanlığı'nın 100 günlük eylem planı kapsamında emniyet kemeri kontrollerine ağırlık verildi. İçişleri Bakanlığı tarafından 'Bu yolda hep birlikteyiz' sloganı ile trafikte yeni bir proje başlatıldı. Proje kapsamında Türkiye’de sürücülerin kaza sonucu üzücü olaylarla karşılaşmaması ve insan ve can kaybının yaşanmaması için emniyet kemeri uygulamasını sürücü ve yolcularda alışkanlık haline getirmek için proje başlatarak kararlı bir şekilde her ilde günlük yapılan uygulama ve denetimlerle yaygınlaştırmaya çalışıyor. Karsta da son günlerde proje kapsamında başlatılan emniyet kemeri uygulamaları aralıksız sürdürülüyor. İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan emniyet kemeri Bu Yolda Hep Birlikteyiz sloganı ile yürütülüyor.

Kars il emniyet müdürlüğü trafik tescil şube müdürlüğü ekiplerince il genelinde belirlenen saatlerde belirli cadde ve bulvarlarda emniyet kemeri uygulaması gerçekleştiriyor. Emniyet kemeri takmayan sürücü ve yolculara cezai işlem uyguluyor. Araçta sürücü dışında bulunan yolcularda emniyet kemeri takma zorunluluğu bulunuyor emniyet kemeri takmayan yolculara da cezai işlem uygulanıyor.


Bu Haberin Manşeti :

Kars’ta emniyet kemeri takma oranı arttı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Serhat Tv'nin mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Serhat Tv de daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git