02 Ekim 2018, Salı 06:41

Kars İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet-Gasp Büro Amirliği görevlilerince; akşam saat: 18.00 sıralarında Hafızpaşa Mahallesi Ş. Er Abdulbaki Kurçak Sokak üzerinde faaliyet gösteren bir iş yeri kurşunlandı.

 

 

Saat:18.30 sıralarında da Cumhuriyet Mahallesi Turan Çelebi Caddesi üzerinde faaliyet gösteren başka bir iş yeri daha kurşunlandı.

İşyerlerinin kurşunlanması olayları ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda; her iki olayın faili olan şahsın açık kimlik ve adres bilgileri, olayda kullandığı araçlar ile birlikte tespiti yapıldı. Sonrasında yapılan operasyonlar neticesinde, olayı gerçekleştiren şahıs kaçmış olduğu araç içerisinde yakalandı.

Şüpheli üzerinde ve araç içerisinde yapılan aramalarda olayda kullanıldığı değerlendirilen 1 adet Glock marka tabanca ve bu tabancaya ait toplam 19 adet 9 mm çapında fişek elde edildi.Yapılan araştırmalar neticesinde; şahsın 15 Ekim 2018 tarihinde saat: 22.00 sıralarında gerçekleşen aynı iş yerinin kurşunlaması olayının da faili olduğu anlaşıldı.Bahse konu olayları gerçekleştiren şüpheli şahıs, Asayiş Şube Müdürlüğünde gerekli adli tahkikat işlemleri tamamlandıktan sonra Adli Mercilere sevk edildi ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Emniyetten yapılan açıklamada, “Kars Emniyet Müdürlüğü olarak suç ve suçluyla mücadelemiz kararlılıkla devam edecek olup; suçun işlenmeden engellenmesine yönelik vatandaşlarımızın huzur, sükûn ve güvenlikleri için 7 gün 24 saat esasına göre çalışmalarımız tüm kadromuzla aralıksız devam edecektir.” denildi. Kaynak: Kars'ta iş yeri kurşunlandı! 1 Kişi tutuklandı 


Bu Haberin Manşeti :

Kars'ta 2 işyeri kurşunlandı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Serhat Tv'nin mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Serhat Tv de daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git