23 Kasım 2011, Carşamba 10:39

Kck'ya yönelik İstanbul'da düzenlene operasyonda eski Dep Milletvekili Mahmut Alınak, gözaltına alındı.

PKK'nın şehir yapılanması olduğu belirtilen Kck'ya yönelik İstanbul'da dün düzenlenen operasyonda eski Kars Milletvekili Mahmut Alınak, gözaltına alındı.
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Fatih, İbrahim Çavuş Mahallesi'ndeki eve dün sabah saatlerinde operasyon düzenlendi. Evin eski Kars Milletvekili Mahmut Alınak'ın kızı Belga Alınak'a ait olduğu öğrenildi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaklaşık 10 saat süren inceleme ve aramayı dün saat 16.00'da bitirdi. Aramanın ardından el konulan kitap ve cd lerin de aralarında bulunduğu 3 adet torba emniyete götürüldü.
 
Hakkında gözaltı kararı çıkarılan eski Kars milletvekili Mahmut Alınak, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Alınak, evden çıkarken basın mensuplarının sorularına "Sözde demokrasi sözde düşünce özgürlüğü. Bunlar gülünç ve komik şeler" diye cevap verdi.
 
Kars'ta yaşayan Alınak'ın İstanbul'a geldiğinde kızının evinde kaldığı öğrenildi. Şu anda bir kitap yazdığı öğrenilen Alınak'ın Kars'taki evinde de aynı saatlerde yani dün arama yapıldığı öğrenildi.

 

SERHAT TV


Bu Haberin Manşeti :

Kars Eski Milletvekili Gözaltına Alındı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Serhat Tv'nin mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Serhat Tv de daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git