13 Mart 2018, Salı 06:29

Kars'ta Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen etkinlik, saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

 

 

Hasan Harakani Anadolu Lisesi ile Haydar Aliyev Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin, Mehmet Akif Ersoy'un biyografisi ve edebi yönü hakkında bilgi verdiği programda, düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler, İstiklal Marşı ve şiirler okudu.

Programda, Yalınkaya İlkokulu öğrencisi Yağmur Poskurlu'nun okudu İstiklal Marşı sırasında Sarıkamış Harekatı tiyatro gösterisi sunuldu. Duygu dolu anların yaşandığı salonda bazı katılımcılar gözyaşlarına hakim olmadı.

Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan mehteran takımının gösterisiyle süren programda öğrenciler, seslendirdikleri marşları Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere armağan etti.

Program, Kars Valisi Rahmi Doğan, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Turan İnan ve Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta'nın dereceye giren öğrencilere ödül vermesiyle sona erdi.


Bu Haberin Manşeti :

İstiklal Marşı'nın kabulünün 97. yılı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Serhat Tv'nin mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Serhat Tv de daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git