17 Haziran 2016, Cuma 07:59

Kars Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Polat, 2016 yaz sezonunda Kars gençliğini spor yapmaya davet ediyoruz.

 
Kars Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürsel Polat yaptığı açıklamada Cuma günü itibarıyla okullarımız tatile girecek 68 bin öğrencimizi üç ay boyunca spor yapmaya davet ediyoruz dedi.
 
Polat, eğitim öğretimin sona ermesi gençlerimizin gençlik kampları için il müdürlüğümüze müracaat etmeleri ve yaz tatili boyunca farklı illere gitmelerini öneriyoruz ayrıca 26 haziranda açılışı yapılacak olan yaz spor okullarına minik öğrencilerimiz dahil herkesi 2016 yaz sezonunda sportif faaliyetlerde yer almaya davet ediyorum. "Dedi.
 
Yaz Okuluna Giden Öğrenci Neler Kazanır?
* Çocuklar aynı ortamda yaşayarak birbirlerine destek olur ve arkadaşlık kavramının önemini anlarlar.
* Okullarda öğretilen becerilerle sorumluluk duygusu kazanan çocukların özgüveni artar, ileride anlatacak anılara sahip olurlar.
* spor ya da diğer aktiviteler aracılığıyla yeteneklerini geliştiren çocuklar, daha sağlıklı bir bünyeye kavuşurlar.
* Özellikle doğayla iç içe yapılan aktiviteler ile çocuklara tabiat sevgisi aşılanır.
* Kendi ilgi alanlarını daha iyi anlayan çocuklar, kariyerlerine yönelik daha iyi plan yaparlar.
* Çocukların paylaşımcı, maceracı ve araştırmacı yönleri ortaya çıkar.
 
“Ayrıca Yaz okulları, çocuğunuzun liderlik, özgüven ve yaratıcılıklarını geliştirmek, grup içerisinde iletişimi ve ekip çalışmasını güçlendirmek için hazırlanmıştır. 
 
Yaz Okullarının Çocuğun Kişiliğine Katkıları Nelerdir?
Sosyal aktivitelere katılan öğrenciler birbirlerine saygı duymayı, aldıkları sorumluluklar ve edindikleri deneyimler sayesinde birlikte çalışmayı öğrenirler. Ekiple yapılan aktivitelerde hedeflere ulaşan ve başarı gösteren gençler, ödüllendirilir ve dayanışmanın yanında birbirlerine saygı duymayı da öğrenirler.
 
Öğrencinin sosyal ve güvenilir bir ortamda katıldığı aktiviteler pozitif bir kişilik edinmesini, başarıyı yakalamasını ve kendisine saygı duymasını sağlar.
 
Grup ile yapılan aktivitelerde değişik kültürlerden gelen öğrenciler aralarındaki farkın aşılamaz olmadığını yaşayarak öğrenirler. Bu deneyim, farklılıklara saygı duymayı öğretirken hoşgörülü olmalarını da sağlar.
 
Sosyal aktiviteleri iyi hazırlanmış bir yaz kampı programı, çocuklara ve gençlere kendilerini ifade etme özgürlüğü ve daha iyi tanıma fırsatı verir. Öğrencilerin, ailelerinden uzakta kendilerini her türlü ifade edebilecekleri bir ortamda bulunmaları onlara, kendi ayakları üzerinde durmayı öğretirken ruhsal gelişimlerinde ve kişiliklerini bulmada da olumlu katkılar sağlar.
 
Serhat TV
 

Bu Haberin Manşeti :

Gençlik Spor, Spor Yapmaya Davet Ediyor
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Serhat Tv'nin mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Serhat Tv de daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git