12 Temmuz 2018, Perşembe 07:05

Milli Emlak Müdürlüğüne devri yapılan ceza evi eski binası, uyuşturucu ve alkol kullanıcılarının mekanı oldu. Binada kapı pencere ve demir müştemilatında yağmalar başladı.

 

 

Kars’ın Merkez Hafızpaşa mahallesi sakinleri yetkililerin duyarsızlığına karşı adeta isyan bayrağı çektiler. Üç tarafı resmi kurumlarla ve özel şirketlerle çevrili olan Hafızpaşa mahallesinde ikamet eden vatandaşlar arsalarının değersiz kaldığını ve mahallenin gelişmekte olan kentleşmeden yoksun kaldığını ifade ettiler. Boşaltılan ceza evinin alkol ve uyuşturucu kullananların mekanı olduğunu bu nedenle mahallede huzur ve asayişin tamamen bittiğini ifade ettiler.

Gar binası, ceza evi, meteoroloji binası, askeri kışla ve güvenlik binalarının çevrelediği Hafızpaşa mahallesi sakinleri bir yandan askeri alanların şehir dışına çıkarılmasını dört gözle beklerken, diğer yandan da boşaltılan ve şuan kullanılmayan ceza evi binasının da kaldırılmasını veya toplum yararına kullanılmak üzere sosyal alan olarak kullanılmasını istediler.

Hafızpaşa mahalle muhtarı Şükrü Toraman ; "Biz mahalle sakinleri olarak eski ceza evi binasının mahalle sakinlerinin de yararlanabileceği bir sosyal alan olarak kullanılmasını istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Görüntünün olası içeriği: açık hava

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, ağaç, ev, bitki ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, bitki ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: ev ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: ev, gökyüzü ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bitki ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: açık hava ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, bulut ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, ev ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: açık hava

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık hava

Otomatik alternatif metin yok.

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Serhat Tv'nin mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Serhat Tv de daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git