13 Mart 2018, Salı 12:33

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye (Türkşeker) ait 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesine ilişkin kararın ardından CHP'de kurulan komisyonun üyeleri, Kars Şeker Fabrikası'nı ziyaret etti.

 

 

 
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve beraberindeki komisyon üyeleri Şeker Fabrikası önünde bir araya geldi.
 
CHP'li komisyon üyelerine CHP Kars İl Başkanı Mustafa Aras parti yönetimi ve partililer eşlik etti. Saat 10:00'da Kars Şeker Fabrikası önüne gelen komisyon üyelerini burada fabrika çalışanları karşıladı. 
Basın açıklaması öncesi bir konuşma yapan CHP Kars İl Başkanı Mustafa Aras Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye (Türkşeker) ait 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesi sonrası parti olarak bir komisyonun kurulduğunu ve Türkiye'deki şeker fabrikalarını dolaşarak protesto ettiklerini söyledi. 
 
Ağbaba, burada yaptığı konuşmada, Kars'ın Türkiye'nin en güzel şehirlerinden birsi olduğunu ancak göç verdiğini ifade ederek, "Hayvancılık denilince akla Kars gelirdi, Malatya'dan, Ankara'dan, Eskişehir'den insanlar gelir buradan hayvan alırlar. Burada Et-Balık Kurumu vardı, ne oldu kapattılar, süt fabrikasını kapattılar, Sümer Bank'ı kapattılar, Sarıkamış Ayakkabı Fabrikasını kapattılar." dedi.
 
Fabrikaların satılması durumunda Türkiye ekonomisinin de olumsuz etkileneceğini anlatan Ağbaba, "Şeker Fabrikalarıyla ilgili bir ittifak kurulmuş durumda, siyasi korku ittifakı değil, bu şeker fabrikalarıyla ilgili bir vatan ittifakı, bir ekmek ittifakı bir şeker ittifakı. Herkes buna karşı çıkıyor, biz buranın satış kararının çıkartılmadığını biliyoruz. Ama bilin ki bir gün sıra buraya da gelecek. Hep beraber bu mücadelenin topyekün olarak verilmesi gerekiyor. Sadece Kars, Ağrı, Erzurum ve Erzincan'da değil Trabzon'da, İstanbul'da bunun mücadelesini vermesi gerekiyor. Burada kapatılan fabrikalar sadece buradaki ekonomiyi etkilemeyecek. Bütün Türkiye'nin ekonomisini etkileyecek. Dolayısıyla Türkiye'de vatanını, milletini seven herkesin bu satışa dur demesi gerekiyor." diye konuştu.
 

Bu Haberin Manşeti :

CHP’li Milletvekilleri Şeker Fabrikalarınının Özelleştirilmesini Protesto Etti
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Serhat Tv'nin mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Serhat Tv de daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git