13 Ocak 2018, Cumartesi 07:02

Türkiye Kayak Federasyonunu tarafından düzenlenen Alp Disiplini A Grubu Eleme Yarışları, Sarıkamış ilçesinde başladı.

 

 

Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde başlayan yarışlara 13 ilden 259 sporcu katılıyor. Yarışmalarda 12 yaş altı, 14 yaş altı, 16 yaş altı ve 18 yaş altı  kategorilerinde kız ve erkek sporcular mücadele ediyor.

Yarışma Kurulu tarafından yapılan açıklamada, organizasyonun yoğun katılımla, çok güzel bir ortamda başladığı belirtildi. Dün gerçekleştirilen yarışmaların Alp disiplini A Grubu, ön eleme yarışları olduğu ifade edilen açıklamada,"B Grubu, yani batı illeri eleme yarışlarının olduğu ve o yarışların da bugün Kayseri'de yapıldığı belirtildi.. Burada başarılı olan sporcular A2 yarışlarına katılacak. Daha sonra A1 yarışmaları olacak."Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Şinasi Yıldız da sporcuların sarıçam ormanları arasında kıyasıya mücadele ettiğini belirterek, "Sarıkamış'taki pistler de çok iyi. Kar var. Pistlerimiz harika, sporcularımızın motivasyonu çok iyi. Buradaki yarışmalar bittikten sonra Kayseri ve Erzurum'da diğer yarışmalar yapılacak. Bütün sporcularımıza kazasız, sağlıklı yarışlar diliyorum." diye konuştu. 


Bu Haberin Manşeti :

Alp disiplini eleme yarışları başladı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Serhat Tv'nin mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Serhat Tv de daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git