11 Ocak 2017, Carşamba 16:31

Hasret sona eriyor. Kars'ta 10 yıl önce dünyaca ünlü sinema eleştirmenleri ve oyuncularının katılımıyla ilki gerçekleştirilen "Altın Kaz Film Festivali" Kristal Kar Altın Kaz Film Festivali adıyla yeniden Kars halkına geliyor.

 

Kars'a geldiği ilk günden beri yeni projeleri ve çalışmalarıyla göz dolduran Kars Valisi Rahmi Doğan, yine bir ilke imza atarak; dönemin Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu'nun 2006 yılında ilkini gerçekleştirdiği Altın Kaz Film Festivali'nin yeniden yapılacağı müjdesini verdi. 
 
Sarıkamış'ın yeterince tanıtılmadığının altını çizen Kars Valisi Rahmi Doğan sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Şimdi arkadaşlar biliyorsunuz Kars Film Festivali'nin birincisi yapılmış. Daha sonra belli bir süre ara verilmiş. Ben bunların eski dosyalarını çıkarttım. Belki bunun adını da hafif değiştirerek Kristal Kar Altın Kaz Film Festivali şeklinde yaparak önümüzdeki yıla bir hazırlık çalışması yapıyoruz. Bunu açıklamayı düşünmüyordum ama sorduğunuz için söyleyeyim ismini de bu şekilde düşünüyoruz Kristal Kar Altın Kaz Film Festivali şeklinde. Çünkü bizim Sarıkamış'ı tanıtmamız gerekiyor. Geçen yıllarda yapılan festivallerle ilgili dosyayı getirttirdim arkadaşlar çalıştılar. Önümüzdeki yıl inşallah Eylül Ekim ayında böyle bir festival düşünüyoruz. Kafkas Kültürleri Festivali onlarda hepsi içiçe yapacağız. Bizim burada böyle farklı yaptığımız zaman onları doldurma şansımız olmayabilir ama kendimize lokomotif etkinlik seçmemiz lazım. İşte Sarıkamış Şehitlerini anma etkinlikleri bir tanesi de. Kristal Kar Altın Kaz Film Festivali, bunu yaptığımız taktirde bu etkinlik ilimize ciddi anlamda bir katma değer katkı sağlar. Kars'a Sarıkamış'a bir takım kazanımlar getirir. Bunu çalışmasını da yapıyoruz. Tabi bunların hepsini bir arada yapma şansımız yok. Altıncı ay, yedinci ay da bunun hepsini bir arada planlanlama ve projelendirmeyi düşünüyoruz.  Bunu hayata geçirmek falan bunların hepsi zaman istiyor. Paranız varsa gidip marketten ben şunu alıyorum deme şansımız yok. Bunların hepsi oturulup konuşulacak tartışılıp projelerinin çıkması lazım. Ve gündeme geçirmek lazım. Ben planladıklarımı yaparım. Ben Gençlik ve Spor Müsteşarı yolu görünce kulağıma şunu fısıldadı; "bunlar geçmiş yıllarda çok konuşuldu ama hiçbiri yapılmadı. Sizi tebrik ediyorum. Siz yaptınız işte, kısa sürede yaptınız." Benim anlayışımda o tür şey yoktur. Benim çalışma stilim öyle değil ben başlar yapar bitiririm. Başkasına başlarım; ben çocukluğumdan beri öyleyim benim yarım projem olmaz proje sonunu  görmeden topa girmem yapamayacağım işlere girmem yaparım. Allahın izni ile hedefimiz belli, bizim vatandaşımıza milletimize devletimize sözümüz var. Biz buraya gelmişiz. Biz burada oturup muhabbette edebiliriz. Ben ilk geldiğimde de bunu ifade ettim. Toplantı yaparken bürokratlar bir sohbet gibi algılıyordu bu sohbet değil tabii ki biz iş yapıyoruz yapmak zorundayız. Geçen yıl batık bir kayak merkezi varken bu sene kafeteryalarına kadar bizim işlettiğimiz çok güzel refah ve uygun fiyatlara vatandaşa hizmet sunduğumuz mükemmel bir kayak merkezi oluşturup hizmete sunduk. İşte kayak pistinden tutun da telesiyejine kadar, hizmet kalitesinin yüksek olduğu bir kayak merkezi turizm merkezi oluşturduk.
Yani ben bir proje başlatıyorsam sonuna kadar devam ederim Kristal Kar Altın Kaz Filim Festivali bu yıl Eylül Ekim ayında Kars halkıyla buluşacak." 
 
 
Serhat TV

Bu Haberin Manşeti :

10 yıl aradan sonra yeniden
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Serhat Tv'nin mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Serhat Tv de daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git